Yükleniyor
  • Müşteri Destek
  • 02164105533

Twitter Reklamı

Twitter Reklamı


Fikirlerin, görüşlerin ve eleştirilerin yoğun olması dolayısıyla kullandığımız diğer sosyal medya ağlarına kıyasla gündemi belirleyen yer Twitter’dır desek yanlış söylemiş olmayız. Twitter, gündemi ve sıcak gelişmeleri takip etmek isteyenlerin sıklıkla kontrol ettiği sosyal bir platformdur. Öyledir ki haberlerden önce bile ilk önce buradan duyar ve bilgi sahibi oluruz.  Aklınıza gelebilecek herkesin fikirlerini ve görüşlerini ya da eleştirel bakış açılarını Twitter’da bulma şansını elde etmekteyiz. Ünlü gazetecilerin, oyuncuların, futbolcuların ve diğer tüm medya camiasının konular ve gündemle alakalı fikirlerine bu mecradan ulaşabilmekteyiz. Geniş kapsamlı bir kullanım mantığı olan Twitter’da yardım kampanyaları, siyasi görüş ve fikirleri, büyük şirketlerin yeni ürün için yaptıkları lansman duyuruları, film-dizi yorumları, mizah, eleştiri hatta kayıp kedi ilanlarını da görmemiz mümkündür. Birden fazla amaca hizmet eden Twitter, en fazla tercih edilen sosyal ağlardan biri olmayı başarmıştır. Günlük milyonlarca aktif kullanıcısı olduğu için Twitter da bizlere reklam verme şansı sunmaktadır.

İçeriklerinin Twitter'da reklamını vermeyi planlayan kişi veya kurumlar öncelikle Twitter Reklamları kullanarak tanıtmayı tercih etmesinin hemen ardından verecekleri reklamın içeriği ve hesapları onay sürecine tabi tutulur. Onay sürecinin amacı bu sosyal ortamdaki kaliteyi ve diğer kullanıcıların güvenliğini gözetmek için oluşturulmuş bir süreçtir. Bu süreç Twitter reklam politikasının gerektirdiği şartları ne derece sağlayıp sağlamadıklarının tespit edilmesine yardımcı olmaktadır bu sayede güvenilir reklam ortamı yaratılmaktadır. Twitter reklamı vereceğiniz hesabın Twitter’ın belirlemiş olduğu reklam politikalarına uyması gerekmektedir. Kullanıcı adı, profil resmi, biyografi gibi temel gereksinimleri karşılanmalıdır.

Twitter Reklamı vermek için öncelikle profiliniz herkese açık olmalıdır, aksi takdirde reklam verirken uyarı mesajı alacağınız için sizden gerekli ayarların yapılması istenecektir. Profil fotoğraf seçiminiz de diğer önemli etmenlerden biri olduğundan dolayı buradaki kural da “animasyonlu gif olmayan” fotoğrafların kullanılmasıdır. Twitter profil fotoğrafı seçiminde tavsiye edilen boyutlar 400×400 pikseldir. Aynı zamanda kapak fotoğraflarının da anlaşılır olması, sizi veya firmanızı yansıtan görsellerle desteklemek sizin yararınıza olacaktır. Header veya diğer adıyla kapak fotoğrafınızın tavsiye edilen boyutu 1500x500 pikseldir. Biyografinizde internet site linki ve konum gibi diğer bilgilerin bulunması profilinizi benzersiz hale getirmenize yardımcı olacaktır. Twitter reklamlarının yasakladığı bazı içerikler şunlardır; Alkol-tütün ve aksesuarları, telif hakkına tabi olan içerikler, sahte ürünler, cinsel içerik, uyuşturucu, kumar, sağlık, siyaset, devlet medyası, silah ve aksesuarları, kötü amaçlı veya normal yazılım indirmeleri, nefret söylemi barındıran içerikler, finansal ürün ve hizmetler.