Yükleniyor
  • Müşteri Destek
  • 02164105533

Facebook Reklamı

Facebook Reklamı

Facebook, Kaliforniya merkezli bir Amerikan sosyal medya ve medya holdingidir. 2004 yılında kurulmuş olan bu sosyal ağa ilk önce kurucusu olan kişi ve onun arkadaşları üye olmuş, daha sonra tüm dünyaya yayılmıştır. Kurulduğu günden beri hız kesmeden artan üye sayısı günden güne katlanarak çoğalmaktadır. Şu anda 2,85 milyar aktif günlük kullanıcısı olan Facebook dünya çapındaki en büyük sosyal ağ olarak kayıtlara geçmiştir.

Günlük milyonlarca kişinin ziyaret ettiği bu sosyal ağda pazarlama, satış, haber ve diğer ticari oluşumların orada da baş göstermemesi kaçınılmaz olmuştur. Durum böyle iken Facebook reklamı vermek isteyen kullanıcıların büyük bir çoğunluğu diğer sosyal ağlar yerine en fazla burayı tercih etmişlerdir.

Hedef Kitle Seçimi Neden Önemlidir?

Diğer reklam mantıklarında olduğu gibi Facebook’ta da hedef kitle belirlenir ve reklamlarınızı yaş, cinsiyet, bölge, ilgi alanı bazında spesifik olarak gösterme şansını elde etmektesiniz. Bu durumda hedef kitle seçimi Facebook reklamı verme aşamasındaki çok önemli noktalardan biridir. Yanlış hedef kitle seçimi reklamlarınızın yanlış ve alakasız kişilere gösterilmesine sebep olacaktır. Firmaya hiçbir faydası olmayan bu hata tam aksine zaman ve maliyet açısından da sizleri zarara uğratabilmektedir. Kitle seçimi reklamlarınızın iyileştirilmesi açısından gerekli ve hedefi tam tutturup verim almanızı sağlayan son derece önemli bir adımdır. Facebook’ta aklınıza gelebilecek her türlü sektör, ilgi alanı, ürün veya hizmetler için oluşturulmuş Facebook reklamı vardır. Bazen önümüze düşen reklamları görürüz, bu reklamlar bizim ilgilendiğimiz veya daha önce o kelime ile ilgili bir şeyler arattığımız anlamına gelmekle beraber, az önce bahsettiğimiz üzere alakasız hedef kitle seçme hatasından dolayı da alakasız reklamları görmekteyiz. Bu zararın önüne geçebilmek için profesyonel reklam ekibimizle sizlere fayda ve yarar sağlayabilmekle beraber zarar seviyesini de sıfıra indirecek şekilde her adımı profesyonel gözlerle analiz ediyor ve başarılı Facebook reklamları oluşturuyoruz.

10 yılı aşkın süredir sektörde hizmet veren ajansımız son derece güvenilir ve profesyonel bir firma olmasının yanı sıra işini bilen kişilerle çalışmakta ve değerli müşterilerimizden tam puan alma takdirine nail olmanın gururunu yaşamaktadır. Sizler de firma veya hizmetlerinizin tanıtımını yapmak amacıyla ajansımızla iletişime geçerek Facebook reklamı konusunda destek alabilirsiniz.